МАНДРІВКА ДРОГОБИЦЬКИХ ЛІЦЕЇСТІВ ДО КИЄВА ТА КАНЕВА

З 4 по 6 травня 2018 р. ліцеїсти Дрогобицького ліцею при Дрогобицькому педуніверситеті мали незабутню та цікаву подорож до Києва та Канева. Спершу учні відвідали Тараканівський форт, оборонну споруду неподалік села Тараканів Дубенського району Рівненської області, послухали історію архітектурної пам’ятки.

Наступного дня ліцеїсти побували у Шевченківському національному заповіднику у Каневі, де детально ознайомилися з життям відомого українського поета та історією створення музею, ушанували пам’ять Тараса Шевченка, прочитавши «Заповіт» на його могилі.

За весь проведений час у столиці було побачено чимало визначних місць. Серед них і церкви: Володимирський собор – православний собор у Києві, головний храм Української Православної церкви – Київського Патріархату; Андріївська церква; Михайлівський Золотоверхий собор; Києво-Печерська лавра – православний монастирський комплекс, один із найбільших християнських центрів-святинь країни. Ліцеїсти мали змогу прогулятися Андріївським узвозом, вечірньою набережною Дніпра біля річкового  вокзалу, Софіївською площею, майданом  Незалежності, Хрещатиком. Також учні ліцею побачили на власні очі Золоті Ворота – головну браму стародавнього Києва, пам’ятку оборонної архітектури Київської Русі; Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка; Верховну Раду, Кабінет Міністрів та Маріїнський палац, де проводяться всі урочисті події державного рівня.  Звичайно, не могла оминутися і славнозвісна монументальна скульптура «Батьківщина-Мати», яка є на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Крім того, учні відвідали музей історичних коштовностей України – один із провідних музеїв України і світу, тематика експозиції – історичні і мистецькі пам’ятки з дорогоцінних металів та коштовного каміння.

Кожному українцю треба побувати в столиці хоча б раз у своєму житті. Тому ця поїздка була особливою, адже багато учнів ще не відвідували Київ до того часу. Мандрівка стала справді інтересною, веселою і навіть корисною для всіх, адже ми побачили немало пам’яток, які потрібно знати, щоб розумітися на нашій історії. Дякуючи нашим керівникам поїздки, ліцеїсти отримали багато вражень і спогадів від Києва і щасливо вернулися додому, маючи більше натхнення вчитися.

Ознайомитися зі світлинами, які ілюструють подорож, можна на сторінці Дрогобицького ліцею: https://www.facebook.com/drohobych.lyceum/

Ярина Кашеба, учениця групи Г-11

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *