На прийом до міського голови завітали учні Дрогобицького ліцею та міста Гдині РП Польща

У понеділок, 11 вересня, у Світлиці Ратуші міський голова Дрогобича Тарас Кучма зустрівся з польськими школярами та учителями, які перебувають у Дрогобичі в межах програми учнівського обміну між українським Дрогобичем та польською Гдинею. Присутніми на зустрічі були також учні Дрогобицького ліцею, які і приймають участь у програмі-обміні.

Наприкінці весни учні Дрогобицького ліцею в межах вказаної програми більше тижня перебували у Гдині, відвідуючи уроки та пізнаючи культуру. Відтак зараз польські школярі приїхали у Дрогобич для того, щоб ознайомитися з освітньою системою роботи з обдарованими дітьми України, а також її побутом та традиціями.

Директор Дрогобицького ліцею Ольга Заяць, представляючи візитерам міського голову Тараса Кучму, зазначила, що теперішній очільник Дрогобича — це людина, яка займається не лише господаркою міста, а й долею обдарованих дітей, всіляко підтримуючи навчальні заклади міста, зокрема педагогічний ліцей. Також директор зазначила, що батьки польських учнів спершу боялись відпускати своїх дітей в Україну, посилаючись на політичну ситуацію та воєнні дії на Сході України.

Відтак, під час обговорення політичної ситуації в країні, Тарас Кучма висловив сподівання на спільне майбутнє як і для України, так Польщі.

«Я дуже сподіваюсь, що усіх нас очікує спільне майбутнє, оскільки ми всі живемо в одному будинку — Європі, а з поляками ми живемо ще й в одній кімнаті, оскільки так склалось історично, що впродовж сотні років в Україні, а в Західному регіоні зокрема, гармонійно поєднана синергія трьох культур — української, польської та єврейської», — резюмував міський очільник.

Також у ході зустрічі міський голова розповів гостям цікаві історичні факти про Дрогобич, наприклад, станом на 1924 рік у Дрогобичі було зафіксовано більшу кількість автомобілів марки «Mercedes», аніж у цілій Німеччині — країні-виробника.

Наприкінці зустрічі Тарас Кучма відповів на запитання учнів та вчителів обох країн. Відтак школярі, зробивши спільне фото з міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, оглянули краєвиди древнього Дрогобича, піднявшись на Вежу Ратуші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *