Вивчати мови безкоштовно: 5 кращих ресурсів

Кожен, хто вчить мову і має Інтернет, може просто загубитися у вирі сервісів для самоосвіти. Ось п’ятірка найкращих.

Веб-сторінки, додатки, електронні книги, соціальні спільноти та онлайн-перекладачі – усе це гарні інструменти у вивченні мови. Проте у мережі так багато матеріалу, що можна витратити купу часу лише на те, аби відібрати найзручніший для Вас.

Для вивчення іноземної мови не існує універсальної методики, яка задовольнила б усіх. Комусь допомагають візуалізовані ресурси із чіткою та цікавою графікою; іншим до вподоби вирішення інтелектуальних завдань та отримання бонусів, які допомагають відслідковувати успішність та мотивують постійно покращувати результат. Хтось бере до уваги лише граматику, в той час як іншим потрібні вправи за принципом «прослухав-повтори».

У нашому огляді 5 безкоштовних онлайн ресурсів для вивчення мов. Ми шукаємо той, що найкраще відповідає вашим вимогам.

Busuu

Заняття на цьому сайті передбачають поповнення словникового запасу і вивчення розповсюджених виразів, які можна використати у діалозі. До вашої уваги письмові вправи, можливість запису власної вимови та зв’язок із користувачам, які вчать ту ж мову, що й ви, або є її носіями.

Переваги: Сайт пропонує загальний підхід до вивчення мови з увагою до письма, читання, аудіювання та говоріння. До того ж, додаток від Busuu дозволяє виконувати завдання або переглядати пройдений матеріал через мобільний пристрій.

Недоліки: Такі вправи, як заняття з граматики, відео-уроки та PDF-файли для друку доступні лише власникам Premium-акаунтів (передбачають платню). Спробувати їх все ж можна у межах 7-денної демо-версії.

Найкраще для тих, хто вже має певне розуміння мови. Наприклад, моє перше заняття з німецької містило повні речення та діалоги без попередніх пояснень правил їх будови чи вимови.

Duolingo

Раніше потрапити на нього можна було лише через запрошення. Тепер це один з найбільш всеохоплюючих ресурсів, якими можна користуватися безкоштовно. Після вивчення основної лексики користувачу пропонують використати її у простому реченні під час читання, написання, аудіювання і говоріння. Усе це супроводжується підказками стосовно граматики. Пропонується також ресурс «занурення» з автентичними текстами та їх перекладами (якщо рівень мови високий).

Переваги: Графіка сайту сприяє навчальному процесу та робить його цікавішим, навіть через додаток для мобільних пристроїв. Заняття організовані у вигляді діаграми, яка вказує користувачу, де варто повторити лексику.

Недоліки: Сайт пропонує лише шість мов, усі європейські.

Найкраще для тих, хто потребує гарну організацію своїх занять. Секція «Підказки» дає лаконічні та доречні пояснення, а нотатки стосовно граматики вистрибують у потрібний під час навчання момент.

Foreign Services Institute

Американський Foreign Services Institute пропонує свої напрацювання для вивчення іноземних мов безкоштовно. Незважаючи на те, що матеріал переважно елементарного рівня, він має високу якість, адже розроблений за участі професійних лінгвістів.

Переваги: Вражаючий ресурс для тих, хто майже не знайомий з мовою (особливо стосується Африканських мов, як ігбо та шона). Аудіо-матеріали бувають інколи нечіткі, але добре впорядковані.

Недоліки: Дизайн, порівняно з попередніми ресурсами, досить аскетичний з простим чорним-по-білому текстом у форматі PDF. Та й заняття спираються на вивчення граматики, що не всім до вподоби.

Найкраще для: Тих, хто хоче вивчити структуру мови та її граматичну основу. Заняття також добре доповнюють матеріали з аудіювання і говоріння.

Livemocha

Заняття розбиті за основними навичками, тобто виконання завдань з читання, написання, аудіювання та говоріння окремо. Спочатку користувачу презентується новий матеріал, який розбивається на окремі завдання, а згодом об’єднується у вигляді комплексного тесту.

Переваги: До вашої уваги 35 мов. Незважаючи на те, що преміум-акаунт не безкоштовний, користувачі можуть заробляти бали шляхом допомоги іншим у навчанні. Така робота передбачає перевірку письмових робіт чи надання відгуків стосовно вимови.

Недоліки: Як і на сайті знайомств, ваш акаунт може потерпати від запитів у друзі чи прохань перевірити роботу, тому будьте готові відсіювати їх.

Найкраще для тих, хто хоче вчити мову через спілкування з іншими користувачами. Сайт надає доступ до віртуальних класів та заняття з «приватним вчителем». Загалом нагадує стиль Facebook зі своїми чат-кімнатами і запитами у друзі.

Memrise

Сайт використовує «меми» – мнемонічні картки, які, посилаючись на ваше попереднє знання, допомагають вчити нові слова. Наприклад, мем португальського виразу «yoquero» показує людину у магазині, яка кричить «Youcare! Ohh!» (співзвучний вираз англійською – примітка автора).

Переваги: сайт знаходиться у відкритому доступі і є дуже простим для розуміння. Ідея використання «мемів» оригінальна й досить розумна. Користувачі навіть можуть завантажити власні «меми», які допоможуть іншим вивчати вирази.

Недоліки: через те, що меми може завантажити будь-хто, якість не завжди контролюється.

Найкраще для тих, хто сприймає інформацію візуально.

Переклав Роман Хорольський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *