Незабутня подорож ліцеїстів у Польщу

З 24 по 31 травня  учні Дрогобицького ліцею  у супроводі директора ліцею Ольги Заяць та вчителя біології Оксани Рубель  здійснили поїздку у м. Щецін (Польща) для реалізації українсько-польського проекту «Людина та історія – значення універсальних цінностей у демократичному суспільстві в контексті символів національних кольорів України та Польщі». Польські друзі гостинно зустріли нашу делегацію. Реалізація проекту розпочалася з підписання угоди про співпрацю між директором Дрогобицького ліцею Ольгою Заяць та директором загальноосвітнього ліцею ім. Марії Склодовської-Кюрі  Євою Будзяч. Після цього ліцеїсти взяли участь у дискусії про толерантність у сесійній залі мерії з президентом міста Щецін. В ході дискусії обговорювалися  питання пов’язані з еміграцією людей різних національностей, що особливо актуальним є для нас в умовах війни. Також делегація Дрогобицького ліцею відвідала ліцей ім. Марії Склодовської-Кюрі, учні мали змогу побувати на уроці англійської мови та продемонструвати свій рівень знань іноземної мови. Опісля ми відвідали Щецінський собор та насолоджувалися  неймовірними краєвидами міста.

День 26 травня теж видався доволі насиченим подіями: ми взяли участь у спортивних змаганнях з волейболу, де здобули перемогу; разом з польськими друзями працювали над освітнім проєктом про демократію; відвідали  музей Пшеломи, Замок поморських князів, які зачарували нас своєю величчю та красою.

27 травня ліцеїстам випала нагода відвідали лікарню „Zdroje”. Тут ми мали  можливість навчитися, як правильно надавати першу домедичну допомогу та отримали відповідні сертифікати, які є дійсними протягом 4 років. Цього ж дня ліцеїсти завершили роботу над освітнім проєктом разом з учнями Щецінського ліцею та продемонстрували їх. Кожен з нас доклав чимало зусиль, щоб через плакат передати це вкрай важливе слово для будь-якого народу – демократія.

28 травня учні Дрогобицького ліцею відвідали польське місто Мендзиздроє, яке розташоване на острові Волін біля Балтійського моря. Тут ліцеїсти проводили свій вільний час на морі, дихали морським повітрям та насолоджувалися природою. Неможливо передати словами велич та красу цього краю.

 29 травня ми відправилися в подорож кораблем по ріці Одрі. Перехоплювало дух від неймовірної природи Щеціна. Після цього ліцеїсти мали вільний час, під час якого була можливість прогулятися по набережній. Цього дня учні також відвідали ботанічний сад в Ґлінні, де провели пікнік. В цей день  ми попрощалися з чудовими учнями Щецінського ліцею, які за цей короткий період часу, стали для нас хорошими друзями. Ми ще раз переконалися, що поляки готові прийти нам на допомогу та підставити дружнє плече в цей непростий час для нашої держави час.

30 травня ліцеїсти були змушені прощатися з неймовірним містом Щецін. Це був казковий тиждень, який закарбувався у пам’яті кожного. Дорогою до Кракова ліцеїсти завітали до міста Ченстохово, де відвідали монастир Ясна Гора, в якому знаходиться Чудотоворна ікона Божої Матері та помолитися за мир в Україні. Попереду учнів чекав вечірній Краків – ліцеїсти відвідали площу старого міста, подивилися на Вавельського Дракона (один із символів Кракова, який дуже цінують жителі міста). Наступного дня  учні відвідали  Королівський замок на Вавелі, дізналися історію славетного міста Кракова та насолоджувалися його краєвидами.

Дякуємо польським друзям за теплий прийом та незабутні враження!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *